Pytania kierować do The Generata

Ile odwiedziło osób osób już tu było :)))

Ponieważ zostaliśmy zaskoczeni lamerskim textem z okzji pierwszego kwietnia a dużo ludzi w niego uwierzyło oto małe ( !!! ) preinvitation na IO.

!!! 24-25.08.1998 KLUB STODOŁA !!!

Wjazd na Party Place - 25-30 ,-

!!!!!!!!!! Pierwsza nagroda PPC !!!!!!!!!!

Cześć wszystkim. Grupa Union uderza ponownie teraz już z jubileuszową edycją Intel Outside. Głównymi organizatorami są Docent , Thom, Amst i ja, a także stara kadra z poprzednich Inteli.
Ponieważ to co widzieliśmy na paru ostatnich imprezach się nam nie podobało ( w tym także i Intel 4) postanowiliśmy zrobić sami party. Nawiążemy do wcześniejszych Inteli, ale postanowimy wyeliminować maksymalną ilość błędów. Wprowadzimy też dużą ilość innowacji, które niektórym nie przypadną do gustu ale naszym zdaniem powinno podnieść to klasę imprezy.
Jedna z firm Mangowych zapewnia Manga Room przez całe party, od dechy do dechy a dodatkowo poprowadzi stoisko z kasetami i innymi artykułami powiązanymi mniej lub bardziej ze szklanymi, dużymi oczami itd. Prowadzić Manga Dziurę bëdzie Mr.Root i Jetboy. Do czasu wyjścia tego artykułu powinno już w sieci krążyć polskie i angielskie invitation, zrobione na Scali. Nie ma sensu pisać intr a na ogół to i tak nie ma komu. Rozwiązanie jest o tyle optymalme, że dociera zarówno do posiadaczy Amig jak i do kloniarzy.
Przy wejściu będą stały Amisie i każdy ma obowiązek się wpisać. Wszyscy nie zarejestrowani partowicze mogą od razu zapomnieć o wystawianiu jakichkolwiek produkcji. Prace mogą wystawiać tylko ludzie bądący fizycznie na party. W oddzielnym pokoiku, będzie stała Amiga 4000T z cd-romem, kieszeniami SCSI i IDE i gęstą stacją. Każdy zdający będzie rejestrowany a nośnik będzie zwracany. Niezależnie czy będzie to twardy dysk, płytka czy dyskietka. Pozwoli to wyeliminować padnięte dyski i przekręty takie jak zdawanie kilku prac pod różnymi ksywkami. I teraz uwaga, wprowadziliśmy znaczące zmiany jeśli chodzi o kompoty i deadliny. Ma to za zadanie ułatwić nam życie ale też podnieść jakość wystawianych prac. Na pierwszy ogień, Music compo - nie ma podziaîu na 4 channel i multichannel, warunek jest jeden, muzyka ma być wîasna. Formaty, które akceptujemy to: aiff, cdda, module , wav, mp 2 i 3. Autorzy podczas rejestracji będą proszeni o pisemne wyrażenie zgody na rozpowszechnianie ich produkcji. Z najlepszych utworów zostanie bowiem złożona płyta muzyczna, która potem będzie spreadowana wraz z płytą z pozostałymi warezami z party. Także jeśli macie syntezator, cymbałki i inne takie, to możecie już zacząć płodzić. Jedna uwaga, muzyka ma być stereofoniczna , wszystkie kawałki zrobione tak, że perkusja gra w jednym uchu a podkîad leci w drugim bądą z miejsca wyrzucane i nie będą podlegały selekcji.
Kolejna nowość to brak ray-kompo. Ponieważ odpalić Lightwave-a i wyrenderować byle raya potrafi każdy, zrezygnowaliśmy z tej dziedziny. Za to do VHS DEMO Kompo będą przyjmowane ray animacje. Dopuszczamy mixowanie grafiki rysowanej z rayem ale wszystko co będzie bardziej rayem niż picem poleci do kosza. Będą odrzucane wszystkie prace z jakimikolwiek napisami. Żeby nie było potem sytuacji takiej jak na jednym z party, na którym pierwsze miejsce zajął rysunek z dedykacją dla organiztora. Autor może umieścić swoje logo na obrazku a koniecznie w commencie pliku ksywę i grupę. Pomimo tego, że wcześniej będzie rejestrowany. Obrazek w formacie najlepiej jpg albo w takim z jakim poradzą sobie datatypes. Rozdzielczość 800x600 max.
Kolejne zmiany dotyczą interek. Nie będzie 4kb intro kompo a intra nie mogą przekroczyć 40kb. Ta decyzja została podjęta, ponieważ z intr 64kb robią się aktualnie dema a czasami są nawet dużo lepsze od dem ( pomijając czas trwania ).
Jedziemy dalej - VHS DEMO - w żadnym razie do projekcji nie będą dopuszczane filmy pod tytułem "facet w kiblu rozbija pece", mamy dość takich produkcji. Wyjątkiem może być renderowany facet rozbijający w renderowanym kiblu renderowane pece.
Jeśli chodzi o fun kompoty... Ponieważ ostatnio są one bardzo mało fun, prace będziemy przyjmować i zostaną one puszczone o ile pozwoli na to czas, jednak nie w charakterze competition. Wiëc w tej dziedzinie można liczyć tylko na skrzynkę piwa :))) bez poważniejszych nagród. Jeśli demko ( intro ) będzie zawierało same wulgaryzmy zostanie skasowane.
Przechodzimy do dem. Tutaj prawie bez zmian. Tylko długość nie może przekraczać 10Mb.

Konfiguracje systemów pod jakimi mają chodzić dema i intra.

  1. Amiga - A4000T+604e/233Mhz+060/50Mhz+Cyber Vision 3D+64Mb RAM+4 GB HD
  2. Pece - Pentium 2/233Mhz+chipset 3DFX+Sound Blaster 16bit+Gravis Max+64Mb RAM
W przypadku Amigi, dopuszczamy działanie na kościach AGA. Można wykorzystywać wszystkie elementy systemu. Na pececie demko może być pod DOS-a, może wykorzystywać Direct-X-a. Dodatkowo demo ma się znajdować w jednym archiwum, po rozpakowaniu ma to być jeden katalog albo ma mieć installer do jednego katalogu. Każda produkcja nie działająca na tych konfiguracjach będzie z miejsca odrzucana. Radzimy wiec co poniektórym koderom dowiedzieć się, że Amiga jednak ma system. W przypadku wystawienia prac amigowych na PPC ( wiemy już o dwóch takich ) o wysokim poziomie zastrzegamy sobie możliwość połączenia Amiga demo z pece demo w jedno competition. W tym momencie podwojeniu ulegnie nagroda za pierwsze miejsce a za drugie i trzecie pozostanie bez zmian. Nie muszą się martwić posiadacze słabszych konfigów. Astrosyn pokazało o ile lepsze może być demo na A1200 z fastem od demka na Pentium 166 MMX. Poza tym w demo kompo będzie bardzo surowa selekcja ponieważ autorzy pecetowych dem nadużywają za bardzo formatu AVI i MPG. Postaramy się to wyeliminować. Informacje o deadlinach, kompotach i planie party, będą leciały na telewizorach tak jak to było na pierwszym Intelu. Wszystkie selekcje będą przeprowadzone przez organizatorów, podeprzemy się przy tym paroma grafikami i muzykami z telewizji. Niemniej jednak każda selekcja jest subiektywna bo bazuje na opini tych co ją prowadzą. W tym wypadku będziemy bezlitośni, nie będzie żadnego powtórnego pokazywania grafik czy czegokolwiek. Jeśli coś nie zostało pokazane, to znaczy, że nie przeszło selekcji. Koniec. Osoby, które będą siłą próbowały przekonać organizatorów o swoich racjach ( już tak bywało na warszawskich Intelach ) zostaną obezwładnione i odstawione na pobliski komisariat. Ponieważ nadmiar alkoholu u niektórych wpływa stymulująco i stają się supermanami, oświadczamy oficjalnie, że tenże komisariat policji zostanie powiadomiony dużo wcześniej o tej imprezie. Osoby mącące będą odstawiane na izbę wytrzeźwień. Jak ktoś się nawali i będzie nieprzytomny nic mu nie będzie grozić ale gdy w przypływie desperacji i heroizmu zacznie tłuc szyby to pożegna przysłowiowego Wacława. Dostanie rachunek za szyby i za izbę wytrzeźwień. Parę starych baniek na dzień dobry. Musimy się zabezpieczyć ze wszystkich stron. Na party przyjeżdżają ludzie od podstawówki po 50-latków. Nie każdy jest tak wysportowany, żeby na czas uskoczyć przed zmierzającym w kierunku jego głowy stołkiem, dyskiem czy butelką. Party ma być mocne, ale to nie Doom czy Mortal Kombat. Jak chcecie to mailujcie, zrobimy turniej full contact w parku obok. Każdy się wyżyje, jak przeżyje :)))
Przebieg party zaplanowaliśmy tak: Wszystkie kompa będą zgrane na kasetę SVHS i puszczane z magnetowidu stereofonicznego. Nie ma więc mowy, o jakichkolwiek powtórkach czy zwisach. Dlatego takie restrykcje wprowadziliśmy w stosunku do prac i deadlinów. Sprawdził się ten pomysł na zachodzie to miejmy nadzieję, że nie zawiedzie i u nas. Na koniec party zostaną wypuszczone wszystkie warezy. Na płytach cd lub na dyskach twardych. Wszystkich swapperów proszę o osobisty kontakt przed party. Osoby przypadkowe nie będą brane pod uwagę. Nie ma mowy o zgrywaniu stuffu na dyskietki. Dyski twarde lub płyty, tylko i wyłącznie. Mając na myśli stuff z party mówimy o wszystkich pracach z przed selekcji. Ponieważ na różnych imprezach działy się cuda z produkcjami ( w tym i na Intelu 4 ) Dwie płyty zostaną zrobione już po wszystkich kompach i dostaną je Robert Ramiega ( pocztą lub przez posłańca ) i Celic ( do ręki :)))) ) Da nam to pewność, że w ciągu 12 godzin od rozdania nagród wszystko znajdzie się w internecie i w światowych bbs-ach.
Zapraszamy wszystkich posiadaczy maszyn 8-bitowych. Nagrodą w waszym kompocie będzie A1200. Nie będzie podziału na Atari, C64, Spectrum czy Amstrada. Jedno compo - 8 bit Power. Przy okazji zobaczymy, z której z maszyn da się najwięcej wycisnąć. Tutaj niespodzinka, jeśli na party pojawią się jacyś użytkownicy Maków zrobimy specjalnie dla nich compota. Niestety nie dysponujemy swoim power Makiem więc sprzęt lepiej wziąć ze sobą. Zbieranie votek zostało opatrzone deadlinem i będzie prowadzone przez organizatora(ów) osobiście. Chcemy uniknąć sytuacji kiedy ktoś wyrzuci swoją votkę a potem będzie zdziwiony, że ktoś ją podniósł, wypełnił za niego i oddał. Votki mają być wypełnione poprawnie. Brak wypełnienia jednej rubryki eliminuje votkę z liczenia głosów. Jeśli oddający będzie głosował na produkcję swoją lub swojej grupy, votka również zostanie wyeliminowana. Do liczenia poprosimy pięciu ochotników, którzy jednak nie mogą nic na party wystawiać. Jeśli okaże się, że nie ma poprawnie wypełnionych votek organizatorzy sami ustalą miejsca na podium i wreczą nagrody. Oczywiście jak wiadomo, rzadko jest tak, żeby wszystko wyszło tak jak zostało zaplanowane ale eliminując selekcję muzyki w czasie party zyskujemy parę cennych godzin. Jeśli powstaną jakieś luki czasowe mamy najnowsze filmy reklamowe Soft Image'a , Lightwavea i dużo, dużo animacji, więc nie będzie wam się nudzić. Do tego zawsze można przywalić jakieś czaderskie techno. Fun compos sobie odpuścimy ponieważ wychodzi z tego kaszana, lepiej już coś pooglądać lub posłuchać. Jednak na pewno odbędą się fast gfx i fast music compos. Radzimy wziąć więc z sobą komputery. Stoliki dla grupy pod sprzęt trzeba zamówić wcześniej u organizatorów.
Teraz rzecz najważniejsza. Cena wjazdu na jubileuszowego Intela to 30zł. Naszym zdaniem nie jest ona wygórowana przy dzisiejszych stawkach. Ci co uważają, że to za dużo niech biorą z sobą Amigi. Każdy kto przywiezie Amigę lub Maka na chodzie płaci za wstęp 25zł. Klonów nie będziemy brać pod uwagę. Liczą się komputery a nie programowalne calculatory ( w skrócie pc ). Uwaga ! Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za sprzęt przywieziony na party. Trzeba pilnować go samemu. Takie jest życie. Dwadzieścia osób nie upilnuje tysiąca. Dla kobiet wstęp gratis a od przebierańców ( już były takie przypadki na Intelach ) będziemy pobierać opłatę x2. Na WWW.UNION.ORG.PL zostanie zamontowany licznik, prosimy wszystkich, którzy są pewni, że się pojawią o wpisanie tam swoich danych ( oczywiście w miarę możliwości ). Dla sponsorów zostanie przygotowany specjalny korytarz, gdzie będą mogli prowadzić działalność handlową. Jednak zainteresowanych tym rozwiązaniem prosimy o kontakt przed party. Firma AMIGO zajmie się rozpowszechnianiem stuffu z party na dwóch płytach ze zrobionâ poligrafią i video raportem z party w formie AVI lub MPG. Liczymy więc na to, że stuff z party dotrze do szerszego grona odbiorców w tym i za granicę. W tym tkwi również szansa dla programistów, muzyków i grafików. Dlatego produkcje muszą podczas rejestracji mieć zgodę na takie rozpowszechnianie. Autorzy, którzy stwierdzą, że ich to nie interesuje mogą być spokojni, ich twory nie zostaną tam umieszczone. My z tego nie bedziemy mieć pieniędzy, nie będą mieli i autorzy, niemniej warto spróbować. Ci co na to przystaną niech dołączą readme w formacie aminetowym, pecetowe z opisem TXT do swojego produktu. Ułatwi to osobom zainteresowanym kontakt z autorami.